10 راز شیک پوشی که هر خانمی باید بداند

10 راز شیک پوشی که هر خانمی باید بداند

10 راز شیک پوشی که هر خانمی باید بداند

اینکه بتوانیم هر روز خوشتیپ و خوش لباس باشیم مهارتی است که کمی مشکل به نظر می آید. در این مقاله 10 راهکاری که هر خانمی برای داشتن استایل و تیپ خوب باید بداند را به شما ارائه می کنیم. اگرچه بعضی از آنها ممکن است ساده و ابتدایی به نظر بیاید اما همین راهکارهای ساده به شما کمک می کنند که طزر لباس پوشیدن خود را متحول کنید. با استفاده از این راهکارها زمان رفتن به سر کار و یا رفتن سر قرار و رفتن به مهمانی می توانید به راحتی یک استایل شیک و خاص برای خود داشته باشید.

1- بالاتنه و پایین تنه باید متعادل و سازگار با هم باشند.

اگرچه در کت والک ها مدل هایی را می بینید که کلا لباس تنگ و یا کلا  لباس گشاد دارند اما آنچه در وافعیت برای جذابیت و ایجاد تعادل در استایل شما مهم است ترکیب این دو می باشد اگر مانتو یا بلوز و کلا هر چیزی که در بالاتنه می پوشید گشاد است در قسمت پایین تنه بهتر است از لباس تنگ و فیت استفاده کنید، و اگر یک شلوار گشاد دمپا می پوشید بلوز و مانتوی شما باید نسبتا تنگ باشد.

2-از استایلی استفاده کنید که مناسب اندام شما باشد

اگر می خواهید لباس هایی بپوشید که هر زمان زیبا و جذاب به نظر بیایید باید خرید استراتژیک داشته باشید. در هنگام خرید لباس هایی انتخاب کنید که مناسب فرم بدن شما باشند. با شناخت فرم بدنتان و خرید لباس هایی مناسب اندامتان در انتخاب لباس به مشکل برنخواهید خورد.

3- زمان و پوشش مناسب برای رفتن به خرید

زمانی که به خرید می روید دقت کنید که عجله نداشته باشید و یا بیش از حد خسته نباشید چرا که ممکن است مجبور به بازگرداندن خریدتان شوید. اگر برای خرید لباس مجلسی می روید دقت کنید کفش پاشنه بلند و لباس زیر مناسب به تن داشته باشید نه کفش و لباس زیر اسپرت. این کار به شما کمک می کنید در هنگام خرید راحت تر تصمیم بگیرید.

 

4-از ترکیب کردن الگوهای مختلف نترسید.

استفاده از طرح ها و الگوهای مختلف استایل شما را جالب تر می کنند. پس اگر همیشه عادت به پوشیدن لباس های تک رنگ دارید حالا وقت آن است که از طرح های چهارخانه، رنگارنگ، خالدار و راه راه و غیره استفاده کنید. اما در انتخاب طرح ها دقت کنید به گونه ای باشند که مکمل هم باشند و بیش از حد از طرح های مختلفی که ربطی به هم ندارند استفاده نکنید. استفاده از دو طرح مکمل معمولا بهترین انتخاب است.

5-با توجه به تن رنگ پوستتان رنگ لباس خود را انتخاب کنید

گاهی در بعضی لباسها خیلی زیباتر به نظر می آییم و گاهی نه این موضوع بخاطر رنگ پوستمان است. اگر پوستی روشن دارید از رنگ های سفید، مشکی و رنگ های تند مثل قرمز و سرمه ای و فیروزه ای و ... استفاده کنید اما اگر رنگ پوستتان تیره است رنگ های طلایی، زیتونی و زرد و ... به شما بیشتر می آید.

6-استفاده از کت ها و مانتوهای مناسب

داشتن بعضی از کت ها و مانتوهای در کمد لباس از ضروریات است، کت لی، کت چرم و یک مانتو ساده ترجیحا مشکی ، البته می توانید از رنگ های دیگر هم استفاده کنید اما در این صورت باید ترکیب رنگ مناسبی با کت شما داشته باشد.  این سه در موقعیت های مختلف به راحتی با لباس شما ست می شوند و بسیار قابل استفاده هستند، کت لی برای دیدارها و مکان های غیر رسمی مناسبتر است و حالت اسپرت دارد و کت چرم هم برای دیدارهای عصرانه و موقیت های مختلف مثل رفتن به یک نوشیدنی بسیار مناسب است.

7-زیاده روی نکنید

خارجی ها اصطلاحی دارند که بیش از حد پوست شما دیده نشود، اما در کشور ما که پوشیدن لباس از فرهنگ دیگری تبعیت می کند باید دقت کنیم لباس های بیش از حد کوتاه بیش از حد تنگ نه تنها جذاب نیست بلکه گاهی زننده به نظر می رسد. یک خانم با کلاس در عین شیک پوشی از وقار و متانت خاصی برخوردار است و از پوشیدن لباس هایی که مناسب اندامش نیست و بیش از اندازه تنگ و یا کوتاه است خودداری می کند.

 

8- استفاده از اکسسوری ها را فراموش نکنید

اکسسوری ها تیپ و استایل شما را کامل می کند. آنها این قدرت را دارند که تیپ شما را ازخوب به عالی تغییر دهند. استفاده از کفش و کیف شیک، زیورآلات و جواهرات مناسب، عینک آفتابی نشان می دهد شما در انتخاب استایل خود دقت زیادی به خرج می دهید.  یک ساعت و انگشتر مناسب و یا یک گردنبند مناسب روی مانتو و یا یک عینک افتابی شیک می تواند تاثیر زیادی روی تیپ شما داشته باشد.

 

9-همیشه یک تیشرت و یا شومیز سفید و مشکی دم دستتان داشته باشید

امروزه که پوشیدن مانتوهای بدون دکممه رواج پیدا کرده است برای زیر مانتو همیشه رنگ های مشکی و سفید با دیگر رنگ ها به راحتی ترکیب می شود و برای انتخاب استایل خود دچار محدودیت نخواهید شد.

10 برای روزهای پرمشغله تیپ خود را از قبل آماده کنید.

همه خانم ها می دانند که در روزهای پرمشغله انتخاب لباس مناسب مشکل است و بهرحال چیزی برای پوشیدن انتخاب می کنند. به جای دیر کردن و پوشیدن چیزهای تکراری در چنین روزهایی لباس خود را از روز قبل انتخاب کنید. انتخاب چند دست لباس مناسب چنین موقعیت هایی بسیار مناسب است . سعی کنید حداقل دو دست ست آماده داشته باشید که در چنین شرایطی بتوانید از آنها به راحتی استفاده کنید. داشتن تیپ های آماده برای سر کار، مهمانی و یا بیرون رفتن ایده خوبی است و شما را از این گیر افتادن در چنین موقعیت هایی رها می کند.

..
ارسال نظر